Ana Sayfa Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri

Kamera sistemleri firmaları arasında İstanbul'da faaliyet gösteren en iyi tecrübeye sahip olan firmamız sektördeki 19. Yılıdır.
profesyonel kamera sistemleri firmaları çalışma sistemi

Kamerası Sistemleri – Esm Teknoloji İstanbul

Kamera sistemleri firmaları sürekli olarak geliştirdikleri kamera sistemleri bilinen adıyla CCTV günümüzde teknoloji anlamında oldukça mesafe kaydetmiştir.
Özellikle istanbul‘da Birkaç sene evvelinde görüntü çözünürlükleri çok düşükken günümüzde HD ve Full HD standart duruma gelmiştir.
Bazı projelerde UHD çözünürlükler Bile Kullanılmaktadır.
Cctv kamera sistemleri başlıca Analog kamera sistemiHDCI kamera sistemiHDTVI kamera sistemiAHD kamera sistemi ve İP kamera sistemi olarak çeşitlenmektedir.
HD TVI Güvenlik KamerasıHD CVI Güvenlik KamerasıAHD Güvenlik Kamerası ve Analog güvenlik kamerası  COAX kablo ile (analog kablo, anlaşılan dilde anten kablosu da denilebilir.) görüntü aktaran sistemlerdir.
Kamera Sistemleri  Uzmanlık Alanımız  Firmamız  Sektörde 19. Yılında Profesyonel  Kamera Sistemi  Hizmetleri vermektedir. İstanbul‘da faaliyet gösteren  Güvenlik Kamera Firması yız.

Kamera Sistemleri Kayıt Cihazları.

İlk zamanlarda Kamera sistemleri firmaları tarafından üretilen,CCTV kamera sistemlerine uygun olarak üretilen kayıt cihazları sadece analog olarak üretilen kameraları yani çözünürlükleri desteklemektedir. Günümüzde üretilen ve gelişerek üretimi arttıran kayıt cihazları ahd kamera sistemi , hd tv kamera sistemi, hdcvi kamera sistemi, ip kamera sistemi ,cvbs türü kameraları desteklemektedir.
İlk zamanlarda üretilen kayıt cihazlarını uzaktan izlemek isteyen kişi ve kişiler aylık olarak sabit ip ücreti ödemekteydiler. Günümüzde üretilmekte olan kayıt cihazları statik ip ile çalışmakta olup aylık sabit ip ücreti ödemeye gerek kalmamıştır.


Kayıt Cihazı özellikleri:

Analog kayıt cihaz: Analog, Ahd sistemlerde kullanılır

Dijital kayıt cihaz: Nvr olarak İp kamera sistemlerde kullanılır.

Kayıt cihazı yazılımları bu faktörlerde en büyük etken,
Xmeye cihazlar sürekli arıza ve uzaktan izlemede (server) problemleri yaşatırken,
Xvr serisi kayıt cihazları kolay kolay arıza yapmamakta ve uzaktan izlemede (server) problemi yaşatmamaktadır.


Kayıt cihazlarının kişi ve kişilerin kayıt süresinin istediği gün için depolama desteklemesi’de önemlidir
Kayıt cihazının özelliklerine uygun kamera ile çalıştırılmalıdır. Örnek olarak 2 mp 1080p olan kamerayı 720p destekleyen kayıt cihazına bağlanıldığı takdirde görüntü alamazsınız, bu sebepten dolayı ihtiyacınız olan kamerayı kullanabilmeniz için kayıt cihazınız o özellikleri desteklemesi gerekecektir.
60 gün kayıt süresi isteyen müşteriler için hard disk adetini yüksek adet desteklemekte olan kayıt cihazı ihtiyacı olacaktır. Günümüzde 8 adet hard disk destekleyen kayıt cihazları üretilmektedir.

Kamera sistemi


Kayıt cihazları Ahd modellerinde 4/ 8/ 16/ 32 kanal olarak üretilmektedir.
Xmeye kayıt cihazlarında 4/ 8/ 16/ 32 kanal olarak 4/ 8/ 16/ 32 kanal ses özelliği mevcut olarak üretilen cihazlar vardır.
Xvr serisi cihazlarda genellikle üretilen cihazlarda 4/1 8/1/ 16/2 ses bulunmaktadır.
Yeni nesil kayıt cihazları ilk zamanlarda üretilen cihazların kullanılmasında kişi ve kişiler zorlanırken yeni nesil kayıt cihazlarında basit ve stabil hızlı hale gelmiştir.
Kişi ve kişiler yardım almadan kayıt izleyip yedek alabilmektedir.
Nvr serisi ip kamera sistemi için üretilmiş olup farklı modeller ve farklı özelliklerde cihazları üretilmektedir.
Nvr kayıt cihazlarında en önemli husus nvr kayıt cihazının bant genişliğinin yüksek olmasıdır.


Nvr kayıt cihazlarında Cat6, Cat7 data hattı ile hem data hem enerji kullanılarak data kablosu üzerinde aynı ağda aktif olan ip kameraları çalıştırmakta ve kayıt yapmaktadır.
İp kamera sisteminde ise Cat6, Cat7 data kablo kullanılmalıdır.
Cctv kamera sisteminde ise cctv kablo kullanılmaktadır.
Ahd sistemlerde: kablo özelliği ise (1 coax (görüntü) 1 şase kablosu+1 enerji +1 enerji –) olmak üzere 2+1 kablo üretilmiş olup , (1 coax (görüntü) 1 şase kablosu + 1 enerji + 1 enerji – 1 ses + 1 ses şase ) olmak üzere 4+1 olarak cctv kablo üretimi yapılmıştır.
İp kamera sistemlerde: Cat6, Cat7 data hattı kullanılmalı 100 m aşan mesefalarde fiber optik kablo ile sonlandırılıp 1000 mpbs switch kullanılmalıdır.
İp kamera sistemlerinde 100 m aşıp uzayan mesafelerde fiber optik olmazsa kameraların uzak mesafede ki çoğu kameraların görüntüsü gelmeyecektir veya kopmalar yaşanacaktır.

Kamera sistemleri Çeşitleri

Analog kamera: Ahd kamera, Değişken odaklı lens kamerası, İp kamera
Dış mekan kamera: Bullet kamera diye adlandırılmıştır. Kasa yapısı yağmur, kar, dolu, buz, fırtına, güneş, sıcaklık vb. tüm olumsuz hava şartında içindir için üretilmiştir.
İç mekan kamera: Dome kamera diye adlandırılmış. Kasa yapısı iç mekanda aykırı durmayacak şekilde üretilmiştir.
Ahd Kamera Sistemi: Analog 400/600/800/1000 tvl olmak için görüntü kalitesini sağlamaktayken 1080p görüntü sağlamakta ve yeni görüntü görüntü kaliteleri.
Günümüzde ürütilen ve gelişerek üretimini arttıran kamera çözünürlükleri daha yüksek çözünürlüklere çıkmaktadır.
Ahd kamera sistemlerin gece görüş 30/40 metreyi rahat şekilde gri tonda bakın.
Gece modu gerçek / gündüz gece gerçek gece modu yazılım ile karanlıkta gri ton göstermemekte gece modundayken infared ekranda yaymaktadır.
Yeni görüntü üretimler ile yeni bir gece kamera görüntüsü.


Kamera açıları iyi bir şekilde ayarlayabilir.
En çok ışıklandırılmamış ışıklar gece görünümüyken için infared ışıklar bir nesnenin üzerinde üst katta gece modunda görüntü ekranında alamazsınız.
Uzak mesafelerde kullanılan kameralar için.

150 m kullanarak ki bir kamera ‘kablo kalitesi 4 + 1×0, 50mm veya 0x 75 mm olarak
kullanılacak ilerleyen süreçlerde ihtiyaç sorunu yaşamamanız gerekli.

Kablo aralığı ile birlikte iletilen enerjinin de önemi büyük, gerekli ne kadar çok ise ona
amper değeri yüksek bir kamera bağlantısı ile beslenir.

Sorunlu kurtaracağınız kamerabox’ta bağlantı bağlantısı ekipmanlarının olması gerekir
gibi yapılandıp montaj yöntemini (bağlantı kutusu) ilerleyen süreçte bağlantıların paslanması ve oksitlenmesi yapıp kameraları yakması ile görüntü arızası.

İp kamera: İp kamera sistemi veri hattı üzerinden hem veri kullanıp hemde enerjisini aynı hat üzerinden çalışır.

İp kamera seçiminde cat6 / cat7 kablonun kalitesi ve burada swicth özelliği ile kablo
mesafesi ve verilerin kayıt cihazının özelliği bant seçenekleri gereklidir.

Ahd kamera seçimine göre görüntü çözünürlüğü.
Varifokal Kamera: mercek çeşididir.
Cctv kamera güvenlik sistemlerinde kamerada görmek istediğiniz açıyı ayarlayıp, lens ayarını orada sabitleme imkanı içerir.

Kamera Montajı İşlemleri

Kamera montajında ​​dış mekanlarda uygulanacak kamera direkleri ekstra görüş açısı sağlar.

Kamera direkleri için gerekli olan direğin montajı yapılıp kablo ‘lama sistemi sorunu yaratmayacak şekilde kablo muhafazaları ile gerçekleştirilip çalıştı.

Kamera montajı yapılırken bağlantı modunda her zaman güzel bir şekilde değiştirilebilmektedir.Bunun için kamera kamerasını kullanmanız gerekir.

Kamera Sistemleri Firmaları Kablo Alt Yapısını Nasıl Yapması gerekir ?


Güvenlik Kamera sistemleri‘nin Kablolama alt yapısı yapılırken firmaların uyguladığı teknik genelde şöyledir kabloların sabit ve havada gergi olmayacak şekilde alt yapıda boyutlara problem yaşatmayacaktır.

Alt yapıda kullanılacak kablo’nun kalitesi 1 sınıf şartına montajı yapılacak kameraların problemsiz çalışmasını sağlar.
Elektrikçi beslemesi olan adaptör’ün için yeterli voltajda olması gerekir.

100 m ve üzeri kablolarda fiber optikle sonlandırılması oluşabilecek arızaların önüne geçmektedir aksi halde kameralar bağlantı kopma sorunu devam etmektedir. Yaşamak için fiber optik ile sonlandırılması iyi sonuclar vericek arıza yaşamanıza engellenmiştir.

Kablolama işlemlerinde bina çevrisene kablo ‘lama işlemi yapım amaçlı spyral boru ile tutturulmalı veya kablo kanalı.
Kablo ‘lama yaparken kabloların sabit ve korunaklı olması onu zaman dezavantaj sağlar, oluşabilecek kablo problemlerinin önüne geçecek arıza yapıyor olacak.

ANALOG KAYIT CİHAZI BAĞLANTI SOKETLERİ

Bnc görüntü aktarımını seçmek bağlantı elemanı ‘dır.
Kayıt cihazı girişi ve kamera girişi olmak için her kamera görüntü aktarımı için 2 adet bnc bağlantı gerektirir.
Bnc birinde yapılanken
Powerjack enerji aktarımını kullanarak bağlantı elemanıdır.Kullanımı sadece kamera tarafında olup sadece kamera soketi için gereklidir.Kayıt cihazı’nın yanından beslemeye bağlanarak sonlandırılır.

DİJİTAL KAYIT CİHAZI BAĞLANTI SOKETLERİ

Rj45 veri soketi ile görüntü aktarımı için ağa bağlantısı yapılır.
Kayıt cihazının bağlı olduğu anahtar ile kamera tarafında olmak üzere veri hattının 2 adet rj45 ile sonlandırılması gereklidir.
Poe anahtarı ile besleme yapılmayan montajlarda aynı veri kablosu üzerinden enerji gönderilir. Poe enjektör ile veri hattı üzerinde kamera’nın enerji voltajı yapılanek sonlandırılma yapılmaktadır.
Poe switch hem veri 48 v enerji iletişimini gerçekleştirmektedir.
Gerçek Gündüz Gecesi: Türkçe karşılığı gece görüş diye adlandırılmış olup infared kızılötesi aygıt ledlerinin karanlık olduğu yanmasıyla ilgili girmektedir.

Kamera’nın ortam ışığı altında kullanılabilir durumdadır.Gece modu aktif olan kamera 30 m kadar net bir görüntüden gereklidir.


Speed ​​Dome kameralar ‘da montajı yapılıp yanından enerji beslemesini etkinleştirmek için aktif olarak kullanmak için sağ, sol olmak üzere ve yukarı aşağı işlem yapıldı hareketleri tam kapsamlı şekilde yerine getirmede sorun ve görüntü bozukluklarına nedeniyet.

Kamera sistemlerinde yağmur, kar, toz birikintisi ön camlarda ve lens’lerde iz bırakması için görüntülerde bulanıklaşma, net görememe gibi problemler yaşatıcağından aylık veya yıllık periyodik bakımları.

Google