Ana Sayfa Güvenlik Kamerası

Güvenlik Kamerası

Güvenlik Kamerası Sistemleri Alanında Uzman Firmamız Sizlere Sürekli Destek İçin Hazırdır.
Güvenlik Kamerası

Güvenlik Kamerası Sistemleri

Google‘da Güvenlik kamerası sistemleri yazdınız ve buraya mı? geldiniz doğru adresteniz.
Güvenlik Kamerası sistemleri hayatımızda bizlere ciddi anlamda kolaylıklar sağlar.
Güvenlik kamerası sistemlerinde uzmanlaşmış profesyonel ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize daima çözüm ortağı olmak isteriz.

GÜVENLİK KAMERASI NEDİR ?

GÜVENLİK KAMERASI ORTAMDAN ALDIGI IŞIGI MERCEK VE OBJEKTİFTEN YARARLANARAK BİR NOKTADA TOPLADIKTAN SORA O NOKTADA KONULAN ELEKTRONİK DEVRE ELEMANLARI SAYESİNDE IŞIK ENERJİSİNİ ELEKTRİK ENERJİSİNE ÇEVİRDİKTEN SONRA BU SİNYALİ GÖRÜNTÜ SİNYALİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİNE SAGLAYAN BİR SİSTEMDİR AYRICA GÜVENLİK SİSTEMLERİNDE ETKİN ROL OYNAR.

CCTV KAPALI DEVRE TELEVİZYON SİSTEMİDİR. TELEVİZYON SİSTEMİNDEN FARKLI YANI BİR MERKEZDEN AÇIK VE GENİŞ KULLANICI KİTLESİNE YAYIN YAPMAK YERİNE LOKAL BİR ALAN İÇİNDE GÖRÜNTÜ İZLEME SİSTEMLERİNİN GENEL İSMİDİR. 

GÜVENLİK KAMERASI SİSTEMLERİ
CCTV SİSTEMLERİNDE GÜVENLİK KAMERASI EN BİLİNİR BİR CİHAZDIR. KAMERA KONTROL VE İZLEME NOKTASI İÇİN RESİM OLUŞTURMAYA YARAMAKTADIR. HER NE KADAR AYRI ELE ALINSA DA LENSLER KAMERALARDAN AYRILMAZ PARÇADIR. LENSLER KAMERANIN ÖNÜNE TAKILIR GÖRÜNTÜNÜN MERCEKLER YARDIMIYLA CCD SENSÖRÜN ÜZERİNE DÜŞMESİNİ SAĞLAR.TAKILIP ÇIKARTILABİLİR , ÖZELLİKLERİNE GÖRE KAMERALAR DEĞİŞTİRİLEBİLİR.CCTV EN GENİŞ BİLİNEN ŞEKLİYLE BANKA,FABRİKA,MAĞAZA,HASTANE, KAMU KURUMLARINDA KULLANILIR.FAKAT UYGULAMA ALANINA BİR SINIRLAMA GETİRMEK DOĞRU OLMAYABİLİR. HER İŞLETME VE MESKEN DE BU UYGULAMAYLA KARŞILAŞMAK MÜMKÜNDÜR

MONİTÖR
GÖRÜNTÜNÜN VİDEO SİNYALİNE ÇEVİRİLİKTEN SONRA BİR EKRANDA  OLUŞTURULMASINI SAĞLAYAN CİHAZDIR. CCTV MONİTÖRLER TELEVİZYONLARA BENZER, FAKAT ARALARINDAKİ FARKI TUNER KATININ OLMAMASIDIR.

HAREKETLİ GÜVENLİK KAMERALARI

BİR ÇOK UYGULAMALARDA SABİT KAMERA YETERLİ OLABİLİR. EĞER KAMERALARI SÜREKLİ İZLEYEN BİRİSİ YOKSA, SADECE KAYIT YAPILACAKSA SABİT KAMERA EN UYGUN ÇÖZÜMDÜR. KAMERALARIN SÜREKLİ İZLEYEN BİRİSİ VARSA VE ÇOK GENİŞ AÇI /ZOOM GEREKEN YERLERDE HAREKETLİ VE ZOOM LU KAMERALAR KULLANILMASI DAHA DOĞRU OLUR. HAREKETLİ KAMERA UZAKTAN  KONTROL EDİLEREK DÜŞEY VE YATAY HAREKET EDİLEBİLİR. HAREKETİ SAĞLAYAN BU ÜNİTE  PAN/TILT ÜNİTESİ OLARAK  ADLANDIRILIR.

KAMERANIN DIŞ ORTAM VEYA İÇ ORTAMDA KULLANIMINA  GÖRE PAN/TILT ÜNİTESİ  DEĞİŞİR. DIŞ ORTAMLARDA KULLANILAN ÜNİTELER TOZ, SU,GÜNEŞ, SICAKLIK GİBİ FAKTÖRLERE KARŞI MUHAFAZA EDİLMİŞ OLMASI GEREKİR.

KAPALI DEVRE SİSTEMLER ARTIK TEK BAŞLARINA DÜŞÜNÜLMEMELİDİR SÖNSÖRLER VE BENZERİ EK DONANIMLARLA GÜÇLENDİRİLMELİDİR. 

IP GÜVENLİK KAMERASI

IP KAMERA, ÜZERİNDE BULUNAN SENSÖRLER SAYESİNDE GÖRÜNTÜYÜ YAKALAYIP BU GÖRÜNTÜLERİ DİJİTAL VERİYE ÇEVİRDİKTEN SONRA AĞ (NETWORK) YARDIMIYLA YETKİLENDİRİLMİŞ KULLANICILARA İLETEN GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİDİR.

Kamera sistemleri