Ana Sayfa blog Yapısal Kablolama

Yapısal Kablolama

72
0
yapısal kablolama

Güvenlik sistemlerinin kurulmasını talep edeceğinizde yapısal kablolama hizmetlerinden faydalanmak isteyebilirsiniz. ESM Teknoloji adreslerimizin avantajlı fırsatlarından faydalanarak, doğru kabloların kullanımının ve birbiriyle sorunsuz bir şekilde çalışmasının ne denli önemli olduğunu görebileceksiniz. Ekipmanlarınızın zarar görmeyeceği şekilde gerçekleştirilecek olan kurulumlar sayesinde yapısal kablolamanın önemi daha iyi ortaya çıkacaktır. Sizler için bu yazımızda firmalarımız üzerinden alabileceğiniz bu hizmetlerle ilgili detayları aktarmaya devam edeceğiz. En iyi hizmetleri sunan ve sizleri memnun edecek adımları atmaya devam eden adreslerimizin binanın inşası sırasında gereksinim duyacağınız bu aşamada sizleri yalnız bırakmayacağını vurguluyoruz.

Yeni güvenlik sistemlerinin kurulumlarında ihtiyaç duyulacak olan yapısal kablolama hizmetlerinde sorunsuz bir şekilde hareket edecek olan ekiplerimiz, ihtiyaç duyacağınız destekleri sizler için sağlayacaktır. Güvenlik kameralarının veya kilitlerin, okuyucuların ya da veri sunucularının kurulumları esnasında ihtiyacınız olacak bu donanımların binalarda yer alan yapısal kablolara bağlanması şeklinde hizmetleri sunmaktayız. Her ne kadar binaların inşası esnasında bu tür uygulamalar gerçekleşse de, güvenlik sistemi için gerekli olan kablolama hizmetlerinin daima gerçekleştirileceğini aktarmaktayız.

Yapısal Kablolama Elemanları Nelerdir?

İki grupta inceleyebileceğiniz güvenlik için kurulacak kablolama elemanları CCTV kabloları veya erişim kontrolü için kullanılan kablolar şeklinde aktarılmaktadır. IP Tabancı olarak kullanılmakta olan bu sistemler için kontrol panellerine ve bilgisayarlardan online erişimlere ihtiyaç duyulacaktır. Bu aşamada internet ağlarından faydalanılabileceğini vurguluyoruz. ESM Teknoloji ve ESM Elektronik firmalarımız sayesinde yapısal kablolama elemanlarının ve kurulumlarının son derece kolaylıkla yönetileceğini görebileceksiniz.

Güvenlik Sistemlerinde Yapısal Kablolama Detayları

Eskiden kullanılan analog kamera beslemelerinin kodlayıcılara iletilmesinde DVR’lerde kullanılan kablo çeşitleri koaksiyel kablolar şeklinde karşınıza çıkacaktır. CCTV sistemlerinde ise güç kablolarının yerine Ethernet sayesinde – POE- kullanımı gerçekleşmektedir. Cat 5e ve Cat 6 olarak karşınıza çıkacak Etnernet kabloları sayesinde kameralara güç ve verilerin sağlıklı bir şekilde iletilmesine olanak verilmektedir. Kabloların özelliklerine göre değişen mesafelerde verilerin kaybolmadan ve bozulmadan iletilmesi sağlanmaktadır. Genel olarak 100 metreye kadar kullanılan bu özellikler Cat 6 ile ancak 55 metre ile sınırlandırılmaktadır.

CCTV Kabloları ve Özellikleri

CCTV sistemlerinde yer alan kablo türlerini ve özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz. Bu sayede kullanılan kabloların ne işe yaradığını ve video sinyallerini DVR/NVR’ye aktarma gücünü rahatlıkla görebileceksiniz.

Koaksiyel Kablo Özellikleri: Uzun mesafelerde işinizi kolaylaştıracak olan bu kablolar sayesinde ne denli güçlü hizmetleri alacağınızı fark edecektir. Aşınmaya karşı dayanıklı olan ve iyi bir şekilde yalıtılmış olan bu ürünlerin video sinyallerini taşıma gücünün son derece iyi olacağını aktarıyoruz.

Video Güç Kablosu Özellikleri: Kameranın video sinyallerini DVR’ye iletmesi için koaksiyel kablo ve güç kaynağından DC güç taşıması için kullanılan farklı bir kablo kurulumları için faydalanılmaktadır. CCTV sistemlerine özgü tasarlanmış ürünlerdir. Tercih etmek isteyeceğiniz yapısal kablolama hizmetlerinde daha ekonomik olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Ancak dijital kablo seçeneklerinden aldığınız verimi bu kablo çeşidinde bulmanız mümkün değildir. Video sinyal kalitesinin düşük olması nedeniyle ihtiyaçlarınıza yanıt vermeyebilir.

RG56 kablo Özellikleri: Neredeyse tüm analog güvenlik kameraları ile çalışmakta olan kablo türleridir. Buna göre kamera sistemlerinin daha güçlü hale gelmesinde ve gerekli olan gücü karşılamaları durumlarında ihtiyaçlarınıza yanıt vermektedir. Videonun taşınmasını sağlayan koaksiyel kablonun ve güç kablosunun birbirine kaynaşmış halde sunulmasıdır.

Cat 5 ve Cat 6 Kabloları Özellikleri: Kurulumu gerçekleştirilecek olan IP kamera sistemlerinde en çok tercih edilen kablolardır. CCTV sistemlerinde en ideal ürünler arasında yer almaktadırlar. Video beslenmesinin sağlanmasıyla bütünlüğün ve kalitenin korunmasına olanak vermektedir.

Daha fazla bilgiyi alabilmek ve kablolama hizmetlerinden faydalanabilmek için ESM Teknoloji adreslerimizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.