Ana Sayfa Plaka Tanıma Sistemi

Plaka Tanıma Sistemi

Plaka tanıma sistemleri raçların giriş çıkışları için onay verecek olan sistemler arasında plaka tanıma sistemi yer almaktadır. Geçişlerin daha kontrollü hale gelmesi için en güvenilir adreslerden birisi olan Esm teknoloji firmalarımızın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Böylelikle kameralar tarafından okunacak olan plakaların görüntü işleme tekniği sayesinde araçların giriş çıkış yapması için izin verilmesini sağlamaktadır. Sizler de işletmeciliğini yaptığınız fabrikalarda, plazalarda, toplu konut veya sitelerde, üniversitelerde ve avm’lerde bu tür kolaylıkları sağlamakta olan plaka tanıma sistemi için gerekli adımları atabilirsiniz. Bu sistemlerin pek çok müşterimiz tarafından tercih edilmesinin çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda firmalarımızla iletişime geçerek sorduğunuz bazı soruların yanıtlarını aktaracağız. Plaka tanıma sistemi kurulumları, fiyatları ve detayları hakkında tüm merak ettiklerinizi net bir şekilde ifade etmeye çalışacağız.

Plaka tanıma sistemi site, bina, fabrika, otopark gibi yerlerde giriş çıkışların kontrol altında tutulması için kullanılır.

Sistem kayıtlı olan plakayı güvenlik kamerası ile görüntüleyip kontrol etmekte ve bariyer kapı gibi geçiş kontrol ünitelerine komut vermektedir. Aynı zamanda giriş çıkış kayıtlarını tutmakta araçların ne kadar süre ile otoparkta kaldığını tespit etmektedir.

Plaka Tanımlama Sistemi Önemi Nedir?

Plakaların üzerinde daha önce yasaklı listesine eklenmesine neden olacak bir durumun oluşması halinde giriş çıkışların yapılmasına izin verilmemesini sağlayan bazı sistemlerin kurulduğu görülecektir. Plaka tanımlama sistemi sayesinde giriş çıkışlar otomatik olarak yapılırken, hazırlanan raporların belirli yıllarda saklanmasına özen gösterilmektedir. Yalnızca milisaniyelik bir sürede plaka okuma hizmetlerini gece, gündüz ayrımı yapmaksızın gerçekleştiren sistemlere ihtiyaç duymanız halinde Esm teknoloji adreslerimize ulaşabilirsiniz. Bu sayede kumanda kullanmadan veya giriş kartlarına ihtiyaç duymadan araçların otomatik bir şekilde geçiş yapmasına olanak verilecektir. Bekleme süresinin azaltılmasında ve trafik yoğunluğunun en aza indirilmesinde etkili çalışmaları böylece görebileceksiniz. Eğer yabancı bir araç giriş yapacak ise veya içeri alınan araçlardan misafir konumunda olan plakalar var ise bunları hızla ayırt etmeniz söz konusu olacaktır. Raporların fotoğraflı bir şekilde hazırlanmasını ve mail adresleri üzerinden gönderimlerin sağlanmasını bu sayede mümkün hale getiriyoruz.

Daha detaylı bilgi almak için esmteknoloji.com ve esmelektronik.com adreslerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.