Ana Sayfa blog Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri

53
0

Bu yazımızda geçiş kontrol sistemleri montajı, geçiş kontrol sistemleri bakım ve onarım, kart geçiş sistemleri, kartlı geçiş kontrol sistemleri, biyometrik geçiş sistemlerinden bahsetmekteyiz. Geçmişten günümüze kadar teknolojik ürünler arasında en donanımlı olan geçiş kontrol sistemleri pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. Üstün bir performans sunan bu hizmetler sayesinde sizler de en kullanışlı ürünlere sahip olabilirsiniz. ESM Teknoloji olarak geçiş kontrol sistemi ve avantajları ile ilgili gerekli bilgileri aktarmaya devam ediyoruz. Diğer teknolojik sistemlerle uyumlu olarak kullanılabilen ve 3 sistemde ortaya çıkan geçiş kontrol sistemi nedir ve nerelerde kullanılır gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşacağız.

Geçiş Kontrol Sistemi Türleri Nelerdir?

İnsanların çalıştıkları, eğitim gördükleri veya kendilerini geliştirdikleri pek çok alanda kontrolü sağlamak amacıyla geçiş kontrol sistemi olarak adlandırılan bazı uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Bu sistemlerin uygulanış türüne göre üçe ayrıldığını belirtebiliriz.

Kartlı Geçiş Kontrol Sistemi

Akıllı kontrol sistemlerinin sağlanmasında kartlı geçiş sistemleri sayesinde kartlı geçişlerin giriş ve çıkışları pratik hale getirdiğini belirtebiliriz. Buna göre çalıştığınız iş merkezlerinde personel veya ziyaretçi olarak sahip olduğunuz kartlar sayesinde geçişleri kontrollü bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Pek çok ayrıntısı bulunan bu sistem ile kontrol mekanizmaları aktif hale getirilmektedir. Promiximity adı verilen kart okuyucular sayesinde bu sistemin oluşturulabileceği belirtilmektedir. ESM Teknoloji olarak sizlere teknik alt yapısını oluşturacağımız bu sistemleri güvenle kullanmanızı sağlıyoruz.

Parmak İzli Geçiş Kontrol Sistemi

Onbinlerce kişiye oluşturulacak şifrelerin saklandığı ve raporlar halinde giriş-çıkış saatlerine ve tarihlerine ilişkin bilgilerin aktarıldığı geçiş kontrol sistemi arasında parmak izli uygulamalar bulunmaktadır. Günümüzün en kullanışlı ve en çok tercih edilen türleri arasında yer almaktadır. Buna göre parmak izlerinin tanımlanması sayesinde aktif hale gelmektedir. Kapı geçişlerinde, turnike veya bariyerli sistemlerde bu kullanımların sağlanması mümkündür.

Yüz Tanımalı Geçiş Kontrol Sistemi

İş yerlerinize veya sorumlu olduğunuz çeşitli binalara, odalara veya size özel alanlara giriş yapmanızı sağlayacak olan geçiş kontrol sistemi türü arasında yüz tanımalı uygulamalar mevcuttur. Geçişlere uygun alanlara monte edilerek tanımlanan yüzlerin tanınması ve giriş, çıkışların tespit edilmesi amacıyla bu uygulamalardan faydalanılmaktadır. En kullanışlı ve ilgi gören sistemler arasında yer almaktadır. Genel olarak min 200 ile max 5000 yüz tanımlamasını bu sistemle yapmanıza olanak veren ESM Teknoloji şirketlerimizle esmteknoloji.com ve esmelektronik.com adreslerimizden bizimle iletişime geçerek sorunlarınızın çözümü için en doğru adımları atabilirsiniz.

Geçiş Kontrol Sistemi Nelerde Kullanılır?

Geçiş kontrol sistemlerinde üstün başarıları elde edebileceğiniz ESM Teknoloji her bütçeye uygun ürünleri sunmaktadır. Sizler de ihtiyacınız olan alanlarda kullanmak isteyeceğiniz bu sistemlerle ilgili yaşadığınız her türlü sorunu bizlerle paylaşabilirsiniz. Müşteri desteğini sınırsız bir şekilde sunan firmalarımız sayesinde arıza durumlarında taleplerinizi iletebilir ve gerektiğinde uzaktan bağlantılar ile sorunların çözüme kavuşabileceğini görebilirsiniz. Tüm bu adımları atarken geçiş kontrol sistemleri ile ilgili talep edeceğiniz alanları bizlere aktarabilirsiniz. Firmalarımızı arayarak bu sistemlerden faydalanmak isteyen kişilerin genel olarak tercihte bulundukları bazı sektörler şu şekildedir:

Yemekhanelerde Geçiş Kontrol Sistemi

Bu alanlarda kontrollü geçişlerin tercih edilmesinin sebebi, personellerin yemek yeme düzenlerini takip etmektir. Öğünlerin tespit edilmesi amacıyla yemekhanelerde kontrol sistemleri kurulumu sağlanmaktadır. Bu sayede saat kaçta ve hangi porsiyonda tüketimlerin yapıldığı daha düzenli bir şekilde takip edilmektedir.

Spor Salonlarında Geçiş Kontrol Sistemi

Kendisini geliştirmek ve hem ruhen, hem de bedenen zinde olmak isteyen kişilerin spor salonlarında ne kadar vakit geçirdiğini tespit etmek amacıyla geçiş kontrol sistemleri tercih edilmektedir. Buna göre belirli alanlarda üyelikleri bulunan kişilerin, diğer alanlara geçiş yapmamaları sağlanmaktadır. Üyelerin sahip oldukları alanlarda ne kadar sürede çalıştığının raporlanması bu sayede mümkün olacaktır.

Okullarda Geçiş Kontrol Sistemi

Öğrencilerin ve eğitim alanında çalışan personellerin geçişlerinin kontrollü olmasında bu sistemlerden ve programlardan faydalanılmaktadır. Böylece öğrenci-veli arasındaki bilgilendirmelerin yapılmasına ve personellerin izin vs. düzenlenmesinde etkili çözümler elde edilmektedir.